Ezen a weboldalon sütiket (cookie) használunk annak érdekében, hogy javíthassuk a felhasználói élményt és jobb szolgáltatást nyújthassunk. További információ

Menü

Sante lávaföld sampon teszt - korpás hajra

Sante lávaföld sampon teszt – korpás hajra

Arra már nem emlékszem, hogy mikor kezdett korpásodni a hajam, de azt tudom, hogy sok féle sampont próbáltam a Head & Shoulders-től kezdve a Dermipsor-ig. Némelyik kompromisszumok árán kicsit enyhített rajta, de valamelyiktől csak rosszabb lett a helyzet. Az összetevőkben természetesen fellelhető volt a legtöbb paraben (kőolajszármazék), illetve az a bizonyos sodium laureth sulfat. Bizony sokszor éreztem, hogy a fejbőröm nem tud kellően lélegezni és még ki is pirosodott foltokban. Szerencsére a natúrkozmetikumokra való áttérés változtatott a helyzeten.

A Sante megújult termékeit a 2015-ös Vivaness kiállításon mutatta be. Már távolról feltűnt a dizájnos, színes külső, ami a biokozmetikumokra jellemző letisztultságtól és kevés kirívóságtól eltért. Véleményem szerint igenis kell az ilyen külső. Ugyan mi megszállottak azonnal megfordítjuk és megnézzük milyen összetevőket tartalmaz a termék és sokszor a márka is ad már nekünk egy bizonyos biztonságérzetet az alkotóelemeket illetően, de annak is felhívja a figyelmét, aki különösebben nem natúrkozmetikumot keres és ez jó. Már a külső ad egy esélyt arra, hogy felfigyeljenek rá.



Nézzük a csomagolást, ugyanis a régi kiszereléstől igencsak eltér.


Míg a régi sampon egy hosszúkás, álló, fehér flakonnal és barna termékcímkével volt megáldva, addig mostani alanyunk sokkal, de sokkal szembe tűnőbb. Alakja egy nagy fogkrémtubusra emlékeztet, ami azért praktikus, mert a kupakján áll, így "use to ready", nem kell ütögetni, hogy az alján levő maradék kijöjjön, ráadásul nem is kemény plasztik, hanem a nyomós fajta.

A csomagolás egy ezüst alapszínt kapott és ami azonnal megragadja a szemet, az a fekete kör és a köré csoportosuló figurák (delfin, szélerőmű, egy férfi, fák, házikó, napocska, egy nő, napocska, béka, szitakötő, pillangó, madarak). „Care for you and the world” felirat a kör közepén, aminek az üzenete egyértelmű, vigyázz magadra és a világra! A motívumba belenyúlva pedig a sampon névadójának a képe, egy barnás agyagföld, lávaföld.

A jól látható BIO piktogramm mellett a BDIH, Natrue, Bunny (nem végeznek állatkísérleteket a termék és összetevők előállítása során) logó, valamint a „vegan” felirat található, azaz a termék nem tartalmaz állati eredetű összetevőket, míg termék nevétől jobbra pedig a „Silikon frei” felirat olvasható. Ez utóbbi két felirattal gazdagodott egyébként a régi csomagoláshoz képest.

 

 

Jöjjön a belbecs, a színtiszta valóság.

Összetevők:
Aqua (Water), Alcohol denat*, Coco Glucoside, Kaolin, Montmorillonite, Juniperus Oxycedrus Wood Oil*, Betula Alba Leaf Extract*, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Xanthan Gum, Citric Acid, Glycerin, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Parfum (Essential Oils), Limonene (Essential Oils). *ellenőrzött organikus gazdálkodásból

A gyártó elmondása szerint az összetevőkben nem történt változás, azonban mi felfedezni véltük, hogy a Glycerin és Xanhtan Gum hátrébb került a listán, a Sodium és Disodium Cocoyl Glutamate kókuszolaj tenzidek kikerültek, míg a PCA Ethyl Cocoyl Arginate természetes nedvességmegkötő, felületaktív hidratáló bekerült.

Hatóanyagok:
Kaolin, vagy más néven porcelánföld ásványi agyag. Nevét az első lelőhelyéről kapta a kínai Kao (magas) Ling (hegy) szavak játékából, tisztító és zsírtalanító hatása van, kozmetikumokban gyakran használják pattanásos, zsíros bőrre alkalmazott készítmény összetevőjeként.

A Montmorillonit vulkáni kőzetekből keletkező (valószínűleg innen a termék „lávaföld” megnevezése) kőzetalkotó ásvány, gyakran zöld agyagnak is hívják, amelyet méregtelenítő hatása miatt alkalmazzák a kozmetikumokban.

Juniperus Oxycedrus Wood Oil vagyis a boróka olaj organikus gazdálkodásból kerül a termékbe, amely összetevőnek köszönhető a korpásodás megelőzése és szabályozza a faggyútermelést.

A nyírfalevél kivonat, INCI lista nevén Betula Alba Leaf Extract szintén bio minőségben foglal helyet a termék 7. összetevőjeként, melyet gyakran használnak főzetként is méregtelenítő hatása miatt.

Salix Alba (Willow) Bark Extract, a fűzfa levelének kivonatát jelenti, amely gyulladáscsökkentő hatásával segíti a már korpás, gyulladt fejbőrt.

Úgy gondolom, az összetevőkben nincsen kivetni való, valóban tiszta termékről beszélünk.

A sampon állaga kevésbé folyékony, inkább krémes szerű, ami a benne található, már említett agyagoknak köszönhető. Színe a világos homokéhoz hasonlít, illata pedig gyógynövényekre emlékeztet.


 

Tesztelés

Előtte sokáig használtam nagy megelégedésre a Logona borókás samponját, de úgy gondoltam mindenképp kipróbálom ezt az új terméket, hogy hiteles véleményt tudjunk biztosítani számotokra.

Először használva azt hittem, hogy kevés vízzel nedvesítettem be a hajamat, de aztán rájöttem, hogy ez a sampon csupán nem habzik annyira. Még csak a tubus felénél járok, de rendszeres használatával (én naponta használom jelenleg) megszűnt a korpa, fejbőröm nem húzódik utána és a piros foltoknak sincs nyoma, ráadásul dúsabbnak tűnik a hajam, már-már elgondolkodtam rajta, hogy csak két naponta fogok hajat mosni, míg például a Logonánál sajnos ez nem jöhetett szóba annak ellenére, hogy az is szuperül bevált.

Összefoglalva a teszt eredményét:

A megújult dizájn és az értékes összetevőknek köszönhetően ez egy nagyon jól sikerült termék, ami valóban megszűnteti a korpát, ráadásul dúsabbnak is tűnik tőle a hajam, ez alapján az árát is megéri. Szívesen ajánljuk tehát Neked ezt a tiszta és bio összetevőket tartalmazó sampont, amennyiben zsírosodó, korpás hajjal rendelkezel!

Care for you and the world! - Sante lávaföld sampon korpás hajra

Te próbáltad már ezt a sampont? Esetleg van olyan bio sampon amiről még szívesen olvasnál tesztet?

blog comments powered by Disqus

Keresés